Kam se obrátit, pokud trpíte nadměrným pocením

Z výše uvedeného vyplývá, že člověk postižený nadměrným pocením má 2 opravdu účinné a zároveň levné možnosti, jak své problémy vyřešit. Pokud preferujete cestu bez použití skalpelu je nejlepší volbou nákup přístroje na iontoforézu. Pokud pro vás operace není problém, nabízí se zde možnost hrudní sympatektomie. Pojďme se podívat, kdo tyto možnosti v České republice nabízí.

Kde se dá koupit přístroj na iontoforézu

Do nedávné doby byla iontoforéza výsadou pouze zahraničních lékařských klinik a ceny přístrojů se pohybovaly v částkách mnoha tisíc eur. Nové technologie však daly vzniknout méně cenově náročným přístrojům, se kterými lze iontoforézu provozovat i v domácím prostředí. Není náhodou, že nejúčinnější přístroj na iontoforézu byl vyvinutý přímo v České republice a získal si během pár let celosvětovou oblibu díky své vysoké a dlouhodobé účinnosti. Jmenuje se Electro Antiperspirant a je vhodný pro každého, koho trápí problémy s nadměrným pocením podpaží, rukou, nohou, hlavy, ale i hrudníku, břicha nebo zad. Přístroj si jednoduše objednáte na níže uvedené internetové adrese a do druhého dne Vám bude zcela zdarma doručen kurýrem domů. Vše je garantováno vrácením kupní ceny přístroje v případě, že byste s jeho účinky nebyly spokojeni. Každopádně z celé řady řešení nadměrného pocení se zcela jistě jedná o nejlepší a neúčinnější variantu, kterou navíc doporučují i renomované kliniky zabývající se odstraňováním této nepříjemné choroby.

Více o přístroji na iontoforézu Electro Antiperspirant.

Kde se ptát na možnost chirurgického zákroku

Hrudní sympatektomie, jak se nazývá operace proti nadměrnému pocení, není jak z její podstaty vyplývá jednoduchou záležitostí. Operace je sice hrazena některými zdravotními pojišťovnami, avšak ty vyžadují vyloučení jakékoliv jiné metody, která by mohla pomoci, ještě než svolí k operaci. To znamená absolvování dlouhé cesty, během které společně se svým obvodním lékařem budete hledat procedury, které by nadměrnému pocení mohli zabránit. Teprve pokud již nezbývá jiná možnost, je možno svolit k chirurgickému řešení. Společně s lékařem budete hledat i případné psychické obtíže, které by potencionálně mohli hyperhidrózu způsobovat, zkoušet již zmiňované masti a antiperspiranty, v některých případech bývají dokonce nasazena antidepresiva. Doporučeno je ještě před operací vyzkoušet výše zmíněnou iontoforézu, deklarovaná účinnost je vysoká a očividně pomáhá. Až ve chvíli, kdy selžou všechny ostatní metody léčby hyperhidrózy, může lékař vydat doporučení k provedení hrudní sympatektomie. Nejlepším způsobem jak začít je svěřit se se svými problémy obvodnímu lékaři, který určí další postup. U hrudní sympatektomie hrozí vysoké riziko kompenzačního pocení, to znamená že operace Vás sice zbaví pocení na rukách a v podpaží, ale během pár měsíců se pocení začne vyskytovat jinde na těle. Nejčastěji na hlavě, zádech, břiše, nohách nebo hrudníku.